Front-End Developer (React Js, Html, Css)

Mức lương: Thỏa thuận

Đã hết hạn nộp hồ sơ - 54 lượt xem

Ngày cập nhật: 31/07/2020

Thông Tin Tuyển Dụng

Kinh nghiệm: 3 năm

Hình thức làm việc: Toàn thời gian

Chức vụ: Nhân viên

Ngành nghề: IT phần mềm

Số lượng:1

Giới tính:Không yêu cầu

Bằng cấp:Không yêu cầu

Làm việc tại:Hồ Chí Minh

Mô tả công việc

Develop UX (User Experience) / UI (User Interface) for web systems using Angular, React, Vue or similar JavaScript frameworks on cloud environment.

Develop high performance data presentation interface using graphs/charts generation libraries/modules.

Develop “cool” applications which provides the interactions with users in order to enhance the user experience.

Write program documentation.

Perform other duties as assigned.

Yêu cầu ứng viên

Have good knowledge and experience with ReactJS/Redux

Understand how to integrate with RESTful API Backends.

Strong with HTML5, CSS/CSS3, Javascript

Familiar with CSS processor (LESS/SASS)

Familiar with source control system Git

Write optimized, clean front-end code.

Able to work with limited supervision in a startup-like environment

Communicate in English is a plus.

Quyền lợi được hưởng

Being a Software developer at BUUJAA, you will experience a youthful, flexible and creative work environment.

Attractive salary and annual salary review

Working in a professional, friendly, well-equipped environment both with foreigners and VietnameseExtensive on job training, you will always have chance to work with new emerging technologies

MacBook, HP for work

Social insurance, medical insurance & unemployment insurance according to Vietnam Labor Law

Offer free food everyday

13th month salary and Bonus based on performance.

12-day annual leave per year

Company Party, Birthday Party, Annual travel

Cách thức ứng tuyển

Ứng viên nộp hồ sơ trực tuyến bằng cách bấm Ứng tuyển ngay

Giới thiệu về công ty

CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BUUJAA
số 14, đường b4, khu đô thị Sala, phường An Lợi Đông, quận 2, Thành phố Hồ Chí Minh

BUUJAA is a company with great potential and development opportunities, with investment from Korea, BUUJAA constantly has new product projects and receives outsource projects also. BUUJAA always welcomes good and diligent, lovely Developers. Let BUUJAA be your second home.

Ẩn chi tiết
Bạn đang xem tin việc làm Front-End Developer (React Js, Html, Css) trong ngành IT phần mềm được tuyển dụng tại Hồ Chí Minh bởi CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BUUJAA. CÔNG TY TNHH MỘT THÀNH VIÊN BUUJAA đang cần tuyển 1 người nhân sự với hình thức làm việc: Toàn thời gian cố định. Yêu cầu kinh nghiệm 3 năm. Website tìm việc làm timviec24h.vn cập nhật tin Front-End Developer (React Js, Html, Css) cách đây lúc 29/08/2020 00:00:00. Người tìm việc lưu ý không nên đặt tiền cọc khi xin việc . Chúng tôi luôn cố gắng đưa tin tức tuyển dụng nhanh và chính xác nhất cho bạn.

(0 đánh giá công ty) Viết đánh giá

Địa chỉ: số 14, đường b4, khu đô thị Sala, phường An Lợi Đông, quận 2, Thành phố Hồ Chí Minh

Quy mô: 25-99 nhân viên

Việc làm tương tự

Mức lương: Thỏa thuận | Hạn nộp hồ sơ: Đã hết hạn nộp hồ sơ